
Wykroczenia przeciwko prawom pracownika związane z bhp
Stwierdzenie wykroczenia przeciwko prawom pracownika związanego z bhp wiąże się z grzywną w wysokości nawet 30 tys. zł. Warto jednak pamiętać, że nieprzestrzeganie przepisów to przede wszystkim ryzyko dla zdrowia i życia pracowników.

Koniec pandemii. Wracają obowiązki pracodawców - jakie kary za brak ważnych szkoleń bhp?
1 lipca br. zniesiono stan zagrożenia epidemicznego. Wiele przepisów wraca do kształtu sprzed pandemii, w tym również obowiązki pracodawcy dotyczące badań lekarskich oraz szkoleń bhp nałożone przez Kodeks pracy. O czym trzeba pamiętać, żeby uniknąć grzywny w wysokości nawet do 30 tys. zł?

Wypadki przy pracy w przetwórstwie przemysłowym. Jak skutecznie ograniczyć zagrożenia?
Przetwórstwo przemysłowe wyróżnia się wysokim wskaźnikiem wypadkowości, a przedsiębiorcy regularnie mierzą się z wypadkami przy pracy wykluczającymi zatrudnionych z codziennych obowiązków. Do popularnych zagrożeń zalicza się m.in. hałas oraz czynniki mechaniczne. Jak skutecznie zmniejszyć liczbę wypadków? O czym warto pamiętać?

Poprawa warunków bhp. Jak opracować skuteczny plan?
Opracowanie skutecznego planu poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie wymaga systematycznego podejścia i uwzględnienia różnych aspektów. Wdrożenie skutecznego planu przełoży się na m.in. zmniejszenie zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz ograniczenie niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

Ile kosztuje wypadek przy pracy?
Wypadek przy pracy ma negatywny wpływ przede wszystkim na osobę, która ucierpiała w przypadku zdarzenia. Z konsekwencjami muszą jednak mierzyć się pracodawcy, ale również całe społeczeństwo. Ile kosztuje wypadek przy pracy

Dobra atmosfera w pracy ma znaczenie
Dobra atmosfera w pracy przekłada się na motywację oraz satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Rolą pracodawcy jest przede wszystkim dbanie o profilaktykę stresu oraz wdrażanie rozwiązań, które przełożą się na pozytywne podejście zatrudnionych.

Jak uniknąć stresu w miejscu pracy?
Stres dotyczy wszystkich pracowników bez względu na branżę czy zajmowane stanowisko. W ramach bezpieczeństwa i higieny pracodawca powinien dbać również o zagadnienia związane z psychiką zatrudnionych. Jedną ze skutecznych metod walki ze stresem jest prewencja. Dobry pracodawca ma świadomość, jak ważne jest dbanie o holistyczny dobrostan pracowników. Każda osoba może inaczej reagować na stres w miejscu pracy, więc ważne jest znalezienie strategii, które najlepiej pasują do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Co warto wiedzieć o ergonomii w pracy biurowej?
Ergonomia w miejscu pracy jest dziedziną nauki, która zajmuje się projektowaniem i organizowaniem środowiska w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki dla pracowników. Celem ergonomii jest minimalizacja ryzyka wystąpienia urazów i chorób zawodowych oraz poprawa wydajności i komfortu pracy. Pracodawca powinien wykorzystywać zasady ergonomii w ramach zapewniania bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie. Jakie są podstawowe zasady, które należy wdrożyć w pracy biurowej?

Jak zarządzać czynnikami chemicznymi w miejscu pracy?
Czynniki chemiczne w miejscu pracy należą do grupy, która może mieć negatywny wpływ na zdrowie, a nawet życie pracowników. Pojawiają się nie tylko w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale także w wielu innych branżach. Czym są czynniki chemiczne i w jaki sposób można z nich korzystać?